Optické iluze klamy a rebusy

Popis stránky *
• Optické iluze klamy a rebusy
• - počítačová grafika je zrádná. Optické klamy dokážou grafikům hezky rozhodit obrázek a uživatel má pak dojem, že designer není schopen ani namalovat rovnou čáru.
Posunout na obsah

Koronavirus (COVID-19) - info - odkazy - mapy - statistiky

- počítačová grafika je zrádná. Optické klamy dokážou grafikům hezky rozhodit obrázek a uživatel má pak dojem, že designer není schopen ani namalovat rovnou čáru.

Deformace řad na šachovnici je jen iluze, ale grafik z toho může zešedivět.

iluze zakriveni car

iluze zakriveni carDvě rovnoběžné čáry působí dojmem zakřivení

iluze zakriveni carIluze při čtení textu. Lidksý mozek detekuje první a poslední písmeno slova, pak jeho grafickou podobu a hledá v paměti odpovýdající výraz. Zkuste přečíst tento text, který nedokáže přečíst žádný počítač. Vy to zvládnete uřčitě bez problémů.


V SUOIVSOLTSI S VZÝUKEMM NA CMABRIDGE UINERVTISY VLŠYO NIAVEO, ŽE NZEÁELŽÍ NA POŘDAÍ PSÍEMN VE SOLVĚ. JEDNINÁ DLEŮITŽÁ VĚC JE, ABY BLYY PNVRÍ A PSOELNDÍ PÍMESNA NA SRPVÁÉNM MSTÍĚ. ZYBETK MŽŮE BÝT TOTÁNLÍ SĚMS A TY TO PŘOÁD BEZ PORLBMÉŮ PEŘČETŠ. JE TO POTRO, ŽE LDIKSÝ MEZOK NETČE KDAŽÉ PENSÍMO, ALE SVOLO JKAO CLEEK.Pozor na kruhy a čáry, které je protínají. Bílé čáry jsou ve skutečnosti rovné, jejich prohnutí směrem do středu kruhů je jen iluze.


iluze zakriveni carČerné body tam kde jsou bílé tečky? Další nástraha pro grafiky a dokonalá iluze, kterou vytvoří lídské oko ve spolupráci s mozkem.


iluze klam cerne bodyIluze, klam a sladké mámení. Oko i mozek vás utvrzují v tom, že na obrázku je krychle a trojúhelník. Tohoto jevu se využívá u piktogramů, jenž mnohdy díky iluzi a představivosti bývají zdrojem zábavy.


iluze klam krychleIluze, že prostřední čára jde mírně nahoru je jen iluzí.


iluze klam obrazekIluze gradientu barvy. Prostřední pruh má po celé délce stejnou barvu, přesto se jeví ve svělém okolí, jako tmavší a v tmavém světlejší


iluze klam obrazekKterá strana je delší? b a, nebo b c? Nebudete věřit, ale jsou stejné.


iluze trojuhelnikKteré pole je tmavší? To kolem písmene A, nebo kolem písmene B? Budete překvapeni, ale mají stejnou barvu. Autor této iluze je Edward H. Adelson


iluze barev

Důkaz že barvy kolem A i B mají stejný odstíniluze barevJežíš Kristus klamy optické. 30 sekund se dívejte na čtyři tečky uprostřed obrázku a pak se podívejte na bílou stěnu, nebo dveře a podobně.


iluze klam obrazek

letter
facebook share button

Pranostiky - počasí


KONEC MOJE IP VYPISY


11 Share
Share
Tweet